Informacje Prasowe

Razem silniejsi

Razem silniejsi

30.06.2017 | Duisburg, 30 czerwca 2017
Od dziś CWS-boco i Initial są oficjalnie połączone. Oba przedsiębiorstwa są wiodącymi w skali międzynarodowej oferentami usług w zakresie wynajmu i serwisu odzieży roboczej, produktów i urządzeń higieny oraz odzieży do pracy w środowiskach czystych. Celem joint venture jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku europejskim. Komisja UE udzieliła zgody na połączenie CWS-boco i Initial na rynkach europejskich. W efekcie połączenia powstaje przedsiębiorstwo, które będzie działać w 16 krajach europejskich, zatrudniać 10.800 pracowników i osiągać obrót rzędu 1,1 mld EUR.
logo_mistrzostw.png

Ruszyła trzecia edycja Mistrzostw Kadry BHP

28.04.2017 | Łódź
24 kwietnia rozpoczęła się III edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do specjalistów BHP oraz wszystkich zainteresowanych tematyką z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, szkolenia i vouchery na wydarzenia branżowe. Mistrzostwa Kadry BHP są największym konkursem w Polsce popularyzującym tematykę BHP, w którym wzięło już udział ponad 1200 osób. Konkurs skierowany jest do specjalistów BHP, studentów studiów związanych z bezpieczeństwem i higieną w pracy, a także wszystkich innych osób zainteresowanych tą tematyką.
mistrzostwa_kadry_bhp.png

Startują pierwsze ogólnopolskie Mistrzostwa Kadry BHP

26.04.2015 | Polska
Mistrzostwa Kadry BHP to pierwszy konkurs wiedzy, który wyłoni najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy z całej Polski. Organizator konkursu - Koalicja Bezpieczni w Pracy - do udziału zaprasza nie tylko pracowników branży BHP, ale także przedstawicieli środowiska akademickiego i wszystkich zainteresowanych tym obszarem. Pierwszy etap Mistrzostw ruszy 11 maja br.

Pranie po europejsku

11.12.2014 | Polska
Według badania Europejskiego Stowarzyszenia Usług Tekstylnych (ETSA) przeprowadzonego przez Instytut Badawczy GFK[1], 85% pracowników noszących odzież roboczą w Polsce, pierze ją samodzielnie w domu. 4 na 10 z nich otrzymuje zwrot poniesionych wydatków i stanowi to dwukrotnie większy odsetek niż w Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Danii. Według danych CWS-boco Polska, w zależności od branży ekwiwalent ten, w przeliczeniu na jednego pracownika, waha się od 15 do 120 zł miesięcznie.
logo_koalicja_bezpieczni_w_pracy.png

Rażące naruszenia przepisów BHP dotykają co piątego pracownika

21.11.2014 | Polska
Wyniki badań Koalicji Bezpieczni w Pracy wskazują, że mimo iż liczba wypadków w pracy maleje, statystyki wciąż są alarmujące. Co piąty pracownik w ciągu ostatnich dwóch lat był świadkiem rażącego naruszenia przepisów BHP. Najwięcej, bo aż 35 procent w budownictwie. Co trzeci natomiast był świadkiem lub słyszał o wypadku w swoim miejscu pracy. Niemal 7 procent zdarzeń stanowiły wypadki śmiertelne.
logo_koalicja_bezpieczni_w_pracy.png

Czy Polacy są w pracy ryzykantami?

06.11.2014 | Polska
Blisko 35 procent pracujących Polaków, zbadanych przez Millward Brown na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy, zadeklarowało, że ich praca niesie za sobą zagrożenie dla zdrowia lub życia. Mimo to większość respondentów, bo ponad 86 procent nie obawia się żadnych zagrożeń. Jak wynika z raportu, co drugi badany czuje się w pracy bezpieczniej niż wynikałoby to z charakteru jego pracy. Czy nie wiemy o grożącym nam niebezpieczeństwie w pracy czy zbyt często ryzykujemy narażając się na wypadek?
logo_koalicja_bezpieczni_w_pracy.png

Bezpieczeństwo pracy w Polsce pod lupą

21.10.2014 | Polska
Dla 67 proc. Polaków charakter ich pracy wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia lub życia. Ponad połowa Polaków czuje się w pracy bezpieczniej, niż wskazuje na to ryzyko związane z wykonywanym zawodem. Tak wynika z badania opinii „Bezpieczeństwo pracy w Polsce 2014” zrealizowanego przez Millward Brown na zlecenie Koalicji Bezpieczni w Pracy.

Utrzymanie czystości w zakładach spożywczych

14.09.2012 | Łódź
Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i przetwórstwem żywności muszą stawić czoła zaostrzającym się regulacjom prawnym dotyczącym stosowania odzieży roboczej i urządzeń higieny. Dostosowanie się do nich będzie miało znaczy wpływ na podniesienie standardów produkcji oraz na wzrost zainteresowania branży spożywczej innowacyjnymi rozwiązaniami w tym zakresie.

Nowoczesne rozwiązania i ekologia w pomieszczeniach łazienkowych

07.09.2012 | Łódź
Czyste wnętrze i miły zapach to absolutne minimum. Równie ważna jest funkcjonalność. W polskich toaletach ogólnodostępnych jednak często brakuje rozwiązań, które na Zachodzie Europy od dawna są standardem. Nadal jest zbyt mało toalet wyposażonych w profesjonalne urządzenia higieny, czy w higieniczne i ekologiczne rozwiązania. Te ostatnie w dłuższym okresie używania znacznie redukują koszty eksploatacji, co ma znaczenie ekonomiczne.

Odzież ostrzegawcza chroni pracownika

03.09.2012 | Łódź
Brak, zniszczona lub niewidoczna sygnalizacja obecności w miejscu pracy, gdzie występuje niebezpieczeństwo potrącenia przez przemieszczające się maszyny lub pojazdy, stanowi istotne zagrożenie dla zdrowia i życia pracowników. Ryzyko to można znacznie ograniczyć dzięki usłudze wynajmu i prania profesjonalnej odzieży ostrzegawczej, świadczonej przez CWS-boco.

Kontakt dla mediów:

Ewa Nowak
CWS-boco Polska Sp. z o.o.
ul. Rokicińska 156 b
92-412 Łódź