Odpowiedzialny biznes

Zrównoważony i odpowiedzialny biznes - projekty CSR w CWS-boco

Zrównoważony i odpowiedzialny biznes - nasze projekty CSR


Grupa CWS-boco zobowiązała się aby jej interakcje ze społeczeństwem i środowiskiem odbywały się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Nasze zobowiązanie traktujemy bardzo poważnie.

Regularnie badamy samych siebie, a wyniki publikujemy w postaci obszernego raportu CSR (bogaty zbiór danych zbieranych w każdym z dziewięciu krajów objętych badaniem) obejmuje następujące obszary:

  • Produkty i zaopatrzenie
  • Pralnie i technologie
  • Logistykę i serwis
  • Klientów oraz pracowników 

Koalicja Bezpieczni w Pracy 

Koalicja Bezpieczni w Pracy zawiązana została z inicjatywy firm CWS-boco, PW Krystian, Lafarge oraz TenCate Protective Fabrics w 2014 roku w celu promowania kultury bezpieczeństwa w miejscu pracy wśród pracowników i pracodawców. 

Koalicja Bezpieczni w Pracy

W 2015 roku do grona Koalicjantów dołączyła firma SEKA S.A. W 2017 roku koalicjantem została firma Inter Cars. Cel ten realizowany jest poprzez działalność edukacyjną na temat obowiązujących norm i procedur oraz pokazywanie dobrych praktyk i informowanie o korzyściach wynikających z wdrażania wysokich standardów bezpieczeństwa w miejscu pracy.

CELE KOALICJI

  • Popularyzacja kultury bezpieczeństwa pracy wśród pracowników i pracodawców
  • Edukowanie w zakresie obowiązujących norm i procedur BHP
  • Informowanie o najlepszych stosowanych praktykach rynkowych wspierających zarówno bezpieczeństwo pracowników, jak i wykonywanych przez nich procesów
  • Inspirowanie do zmiany postaw i poprawy warunków pracy poprzez wdrażanie odpowiednich rozwiązań i standardów.

Kampania społeczna CWS-boco Polska - Toaleta2012.pl - Zmieniamy toalety na lepsze!

Toaleta2012.pl to kampania edukacyjna, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na standard i wyposażenie toalet dostępnych publicznie, w miejscach takich jak: hotele, restauracje i puby, dworce, lotniska itp., w kontekście przygotowań Polski do mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012.

 

t2012pl.jpg

Kampania służyła monitorowaniu przygotowań Polski do EURO 2012 w zakresie toalet publicznych, edukowaniu społeczeństwa oraz prezentowaniu pozytywnych przykładów toalet. Naszym długofalowym celem jest sprawienie, aby Polacy nie musieli się wstydzić za standard toalet w swoim kraju, gdy w 2012 roku Polskę odwiedzą setki tysięcy turystów z okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Zobacz więcej...

Ecoilet - ekologiczna toaleta

Koncepcja pakietu ecoilet zrodziła się z potrzeby zaoferowania naszym klientom rozwiązań, które będą przyjazne środowisku, ale także łaskawe dla portfela. Tabliczka ecoilet to oznaczenie nadawane toaletom wyposażonym w przynajmniej trzy produkty CWS: podajnik ręcznika bawełnianego, dozownik piany do mycia rąk oraz podajnik na papier toaletowy z recyclingu. Wszystkie te urządzenia pozwalają oszczędzać wodę, surowce oraz materiały eksploatacyjne. 

zobacz więcej...

ecoilet-od-CWS