Marka CWS

Marka CWS to specjalistyczne rozwiązania w zakresie zarządzania czystością i higieną

CWS dostarcza i instaluje profesjonalne urządzenia higieny dla toalet i łazienek w budynkach firmowych, biurowcach, obiektach komercyjnych i publicznych. Zapewnia ich regularne serwisowanie oraz dostawy materiałów eksploatacyjnych. Flagowym produktem jest ekologiczny i higieniczny system wymiennych rolek ręcznika bawełnianego CWS wraz z usługą ich prania i dostaw do Klientów.

Marka CWS to również produkty do ochrony czystości stref wejścia oraz podłóg. Rozwiązania CWS chronią przed brudem i błotem z zewnętrz. Firma zapewnia dostawy i serwis (regularną wymianę, pranie i czyszczenie) tekstylnych mat wejściowych, mat reklamowych oraz innych gumowych mat specjalistycznych.

 

Historia marki CWS

Firma i marka CWS została stworzona przez Conrada Wolfganga Schnydera w 1954 roku w Szwajcarii. Podczas swojej podróży do USA przekonał się on, jaką popularnością na tamtejszym rynku cieszy się podajnik ręcznika bawełnianegow rolkach, używany w publicznych toaletach i w zakładach pracy. Poznał również sposoby jego prania i serwisowania. Po powrocie postanowił wdrożyć ten produkt u siebie w kraju. Rosnąca popularność usługi najmu i serwisu podajników tekstylnych ręczników w rolkach pozwoliła mu rozwinąć swoją firmę oraz ofertę urządzeń higieny.

W 1981 roku firma CWS została wykupiona i dofinansowana kapitałowo przez grupę Franz Haniel & Cie. Duży zastrzyk kapitału oraz doświadczenie grupy Haniel pozwoliły firmie CWS dynamicznie się rozwijać i wchodzić na nowe rynki europejskie. W Polsce urządzenia higieny marki CWS dostępne są od 1994 roku.

 

Profesjonalne wyposażenie łazienek i toalet

W ofercie CWS znajdują się innowacyjne produkty i usługi. Wszystkie podajniki i dozowniki zapewniają komfort użytkowania, oszczędność, wygodę eksploatacji oraz ochronę  środowiska naturalnego.

Ręcznik bawełniany w rolkach

Ręcznik bawełniany w rolkach jest ekologiczną i higieniczną alternatywą dla ręczników papierowych. Jego podajnik każdorazowo udostępnia świeży fragment bawełnianego materiału o wysokiej pochłanialności wody. Dzięki temu osoba chcąca wysuszyć dłonie korzysta zawsze z czystego i suchego fragmentu 35-metrowej rolki.

Fachowy serwis CWS zapewnia wymianę zużytych ręczników na czyste i pranie odebranych rolek. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla klientów, lecz jest również przyjazne dla środowiska. Jeden ręcznik, bez uszczerbku dla jego jakości, może zostać wyprany ponad 100 razy. Taka wydajność odpowiada aż 40 tys. sztukom ręczników papierowych. Po zużyciu wszystkie ręczniki bawełniane są przetwarzane na ścierki do sprzątania, dzięki czemu nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.

Pojemnik sanitarny LadyCare

CWS Lady Care to pojemniki sanitarne do damskich toalet. Są one uzupełniane specjalnym środkiem chemicznym, który neutralizuje bakterie i zarazki oraz zapobiega rozprzestrzenianiu się przykrych zapachów. Rozwiązanie to zapewnia komfort korzystania z toalety kolejnym użytkownikom. Jest też wygodne dla personelu sprzątającego. Zawieszony na ścianie pojemnik nie przeszkadza w sprzątaniu podłogi, zaś jego regularną wymianę i czyszczenie przejmuje serwis CWS. W tym przypadku również zadbano o ekologię. Używany w pojemnikach środek chemiczny ulega biodegradacji. Pojemniki czyszczone są w specjalnych pomieszczeniach, a odbierane odpady higieniczne utylizowane w odpowiedni, bezpieczny dla środowiska sposób.

Dozownik mydła w pianie

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem jest dozownik mydła w pianie. Dzięki systemowi spieniania zużywa on 40% mydła mniej oraz oszczędza wodę. Specjalny mechanizm zapobiega wyciekowi mydła. Samo mydło dostarczane jest w wymiennych pojemnikach. Zapasowy zbiornik gwarantuje, że nigdy go nie zabraknie. Mydło CWS przeszło rygorystyczne testy dermatologicznie. Nie podrażnia i nie uczula skóry.

Odświeżacz powietrza do pomieszczeń

Użytkownicy toalet, łazienek oraz współdzielonych pomieszczeń, takich jak kantyny lub pomieszczenia socjalne, cenią sobie ładny zapach, dlatego marka CWS proponuje rozwiązanie w postaci elektronicznych odświeżaczy powietrza. Wyposażone w system kontroli działania, umożliwiają one ustawienie częstotliwości uwalniania zapachu do pomieszczenia.

Podstawowe wyposażenie łazienek i toalet

W naszej kompleksowej ofertcie profesjonalnych urządzeń higieny znajdują się:
- podajniki ręczników papierowych (składanych lub ciętych z rolki) – wybierane jako rozwiązanie rezerwowe lub podstawowe,
- podajniki papieru toaletowego z zawsze dostępną zapasową rolką – które są gwarancja higieny,
- dozowniki mydła w płynie, mydła antybakteryjnego, kremu pielegnacyjnego do rąk,
- dozowniki płynu do dezynfekcji manualnej deski sedesowej,
- samoczyszczące deski sedesowe, zapewniające wygodę i wysoka higienę.

Urządzenia CWS dostępne są w ramach kilku kolekcji urzadzeń: ParadisLine ABS (kolorowe panele frontowe) oraz ParadisLine StainlessSteel (obudowa ze szlachetnej stali). CWS zapewnia kompleksowy serwis oferowanych urządzeń, obejmujący instalację, wymianę materiałów eksploatacyjnych, konserwację i ewentualne naprawy. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla klientów końcowych, jak i firm sprzątających bądź osob zarządzających obiektami.


Tekstylne maty CWS - czystość podłóg i stref wejściowych

Ważnym produktem marki CWS są tekstylne maty wejściowe, przeznaczone do ochrony stref wejścia oraz wykorzystania jako skutecznych narzędzi komunikacji.

Tekstylne maty CWS - dostępne w standardowych kolorach i rozmiarach - są umieszczane przy wejściach do budynków, w holach i korytarzach, przy wejściach do wind, w szatniach bądź w zakładach produkcyjnych. Zapobiegają wnoszeniu i rozprzestrzenianiu się brudu i błota.

Maty CWS wykonane są ze splotu silnie skręconych włókien High Twisted Nylon 6.6, z otwartym włosiem osadzonym na gumowym podłożu. Dzięki temu maty zatrzymują nawet 90% brudu suchego oraz 70% brudu mokrego wnoszonego na butach. Jakość materiałów i regularny serwis mat sprawia, że są one bardzo trwałe, zapewniając schludny wygląd mimo intensywnego użytkowania.

Na życzenie klientów, na matach reklamowych i informacyjnych umieszczamy dowolną grafikę, zdjęcia produktów lub logo firmy.

Oprócz mat wejściowych dostępne są również:
- tekstylne maty śluzowe (do 4 metrów szerokości),
- gumowe maty antyzmęczeniowe (stosowane w zakładach przemysłowych i innych miejscach, gdzie pracownicy spędziają wiele czasu stojąc),
- gumowe maty antybakteryjne (stosowane wszędzie tam, gdzie konieczna jest szczególna dbałość o higienę),
- wycieraczki wpustowe z profili aluminowych.

Serwis CWS zapewnia regularną wymianę mat brudnych na czyste oraz ich pranie przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i technologii. Tym samym zdejmuje z właścicieli budynków i firm sprzątających obowiązek czyszczenia i konserwacji.