CWS-boco i Initial tworzą joint venture
Razem silniejsi

Duisburg, 30 czerwca 2017
, 30.06.2017

Duisburg, 30 czerwca 2017 r. Od dziś CWS-boco i Initial są oficjalnie połączone. Oba przedsiębiorstwa są wiodącymi w skali międzynarodowej oferentami usług w zakresie wynajmu i serwisu odzieży roboczej, produktów i urządzeń higieny oraz odzieży do pracy w środowiskach czystych. Celem joint venture jest osiągnięcie pozycji lidera na rynku europejskim.

Komisja UE udzieliła zgody na połączenie CWS-boco i Initial na rynkach europejskich. W efekcie połączenia powstaje przedsiębiorstwo, które będzie działać w 16 krajach europejskich, zatrudniać 10.800 pracowników i osiągać obrót rzędu 1,1 mld EUR. . CWS-boco wnosi do joint venture swoje operacje w 16 krajach, Initial zaś w 10 krajach Europy Centralnej. Powstające joint venture obejmuje Austrię, Belgię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Niemcy, Węgry, Irlandię, Luxemburg, Holandię, Polskę, Rumunię, Szwecję, Szwajcarię, Słowację oraz Słowenię.

Nowy prezes

Obie firmy połączą się pod wspólną marką Grupy CWS-boco i pod kierownictwem prezesa zarządu Thomasa Schmidta. Będzie on pełnić obowiązki Maxa Teichnera, który w kwietniu podjął decyzję o opuszczeniu firmy po rozpoczęciu działalności joint venture. Thomas Schmidt jest członkiem zarządu firmy Haniel. Będzie jednocześnie przewodzić powstałej joint venture.

Liderzy innowacji, korzyści dla klientów

W wyniku połączenia, joint venture będzie dysponować gęstszą siecią serwisową usług pralniczych i logistyki, dzięki której będzie mogło jeszcze elastyczniej i szybciej realizować dostawy do klientów. Zbliżenie do klientów, pełniejsze zaspokajanie ich różnych potrzeb i promowanie innowacji - tak brzmią założone cele. „Cieszymy się, że możemy rozpocząć działanie joint venture. Pewne jest, że nasi klienci skorzystają na połączeniu wiedzy i doświadczenia obu przedsiębiorstw", oświadcza Thomas Schmidt, prezes zarządu Grupy CWS-boco.

Dzięki połączeniu, nowe joint venture będzie w stanie zwiększyć swoją innowacyjność w przyszłości. Na przykład, technologia bezprzewodowa, która jest już stosowana w systemach dozowników do toalet ma być dalej wspólnie rozwijana. System ten informuje personel sprzątający o poziomach napełnienia dozowników, dostarcza informacji na temat zużycia materiałów eksploatacyjnych, a tym samym poprawia wydajność pracy. Firma korzysta również z nowoczesnych technologii UHF w pralniach, co wpływa na wzmocnioną przejrzystość procesów, a tym samym dalszy wzrost jakości usług dla klientów.

Powstanie joint venture zostało zapowiedziane w grudniu 2016 r. przez Grupę Haniel, właściciela CWS-boco, i Rentokil Initial. Po uzyskaniu zgody europejskiego urzędu antymonopolowego Haniel objęła 82% udziałów, a Rentokil Initial 18%. Siedzibą wspólnego przedsiębiorstwa jest Duisburg.


Kontakt dla prasy:

CWS-boco

Talar Arzuyan-Kadoglou

Corporate Communications & Responsibility
CWS-boco International GmbH
Dreieich Plaza 1B
63303 Dreieich

Initial

Astrid Wozniak

Head of Communications
Robert-Perthel-Str. 81
50739 Köln

Tel.: +49 (0)6103/309-1030
Tel.: +49 (0)221-79103-132
Faks: +49 (0)6103/309-1729
Faks: +49 (0)221-79103-103
E-mail: presse@cws-boco.com
www.cws-boco.de
E-mail: astrid.wozniak@rentokil-initial.com
www.rentokil-initial.de

 

Kontakt dla mediów

Media